Z ogromną przyjemnością informujemy, że uzyskaliśmy dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na promocję oraz organizację Zlotu Morsów. Projekt został przyjęty w 6 naborze Programu South Baltic, którego głównym celem jest promowanie oraz rozwój terenów Południowego Bałtyku. Pełna nazwa projektu brzmi: South Baltic Winter Bathing Events – w skrócie – Winter Events. Partnerem w projekcie jest Szwedzka Gmina Båstad.

Dofinansowaniem objęta została promocja Zlotów w Polsce, Niemczech, Szwecji oraz Danii i częściowa organizacja IX Międzynarodowego Zlotu Morsów. Dodatkowym elementem jest nowa impreza u naszego partnera – wzorowana na naszych, dobrze już wszystkim znanych, Mieleńskich Zlotach.

Już w lipcu, uzbrojeni w ulotki promujące imprezę, rozpoczęliśmy zmasowany atak na tereny nadbałtyckie. W ostatnich tygodniach promowaliśmy Zlot podczas 47. Etapowych Regat Turystycznych w Stepnicy oraz Baltic Sail w Świnoujściu. W najbliższych dniach wybieramy się do Sassnitz w Niemczech gdzie podczas kolejnej odsłony imprezy Baltic Sail zaprezentujemy naszym zachodnim sąsiadom najlepszą zimową imprezę nad Bałtykiem. W kolejnych miesiącach planujemy prezentacje podczas innych imprez w Polsce oraz w Niemczech, a w Grudniu wybieramy się do Danii, gdzie podczas Biegu Mikołajów zaprezentujemy wszystkim wyczyny Polskich Morsów – rekordzistów w zimowych kąpielach.

Jednym z efektów tych wszystkich starań będzie pierwszy w Polsce – jeśli nie na Świecie – Międzynarodowy Turniej MROZOODPORNYCH, który odbędzie się podczas IX Międzynarodowego Zlotu w Mielnie oraz I Zlotu Morsów w Szwecji. Mimo, iż najważniejsza jak zawsze będzie dobra zabawa, to już teraz zachęcamy wszystkich do treningu bo konkurencja będzie spora. W Turnieju zmierzą się drużyny z Polski, Danii, Niemczech i Szwecji Zwycięzca poza tytułem, którym będzie mógł się chwalić przez rok otrzyma również atrakcyjną nagrodę (niech na razie pozostanie tajemnicą), która z pewnością wynagrodzi trud przygotowań.

Zdjęcia z promocji w Stepnicy oraz Świnoujściu dostępne będą w najbliższych dniach na stronie internetowej www.zlotmorsow.mielno.pl. O kolejnych krokach w promocji informować będziemy poprzez Newslettery oraz stronę internetową.


Z Morsowymi pozdrowieniami z Mielna
Biuro Promocji i Informacji Turystycznej MOSiR
ul. Lechitów 23 / 76-032 Mielno
tel. / fax 94 318 99 55

e-mail: cit@mosir.mielno.pl